ÜRÜN ADI
KİMYASAL YAPISI
GÖRÜNÜŞ
FİLM SERTLİĞİ
KARAKTERİSTİK ÖZELLİĞİ
CK 114
Penatratör Renksiz Sıvı Çok Yumuşak

CK 114 binder katlarının deriye nüfuziyetini ve cildi doldurmasını sağlayan yardımcı maddedir. Gerek zımparalı gerekse ciltli derilerin finisajlarında impregnasyon katlarının ve binder katlarının deri yüzeyinde dengeli emilimini sağlayarak finisaj kalitesini artırır. Emiş problemi olan krast derilerin yüzey gerilimini düşürerek daha güvenli bir finisaj uygulanmasına yardım eder.

CK 115
Rugan Penatratörü
Renksiz Sıvı
Çok Yumuşak

CK 115 binder katlarının deriye nüfüziyetini ve cildi doldurmasını sağlayan yardımcı maddedir. Gerek zımparalı gerekse ciltli derilerin finisajlarında impregnasyon katlarının ve binder katlarının deri yüzeyinde dengeli emilimini sağlayarak finisaj kalitesini artırır. Özellikle rugan finisajında su bazlı poliüretan laklarla birlikte kullanılır.

CK 225
Matlaştırıcı
Şeffak Kıvamlı Sıvı
Yumaşak

CK 225 solvent bazlı finisaj sistemlerinde lak katının matlaştırılmasında yüksek randıman verir. CK 225’in beyazlama riski olmadığından tek başına uygulanabilir.

CK 226
Matlaştırıcı
Opak Sıvı
Yumuşak

CK 226 solvent bazlı finisaj sistemlerinde lak katının ileri derece matlaştırılmasında yüksek randıman verir.

CK 230
Pull-up Yağı Sarımsı Sıvı Çok Yumuşak

CK 230 solvent ile inceltilebilen sentetik yağ emülsiyonudur. Deriye doğrudan uygulanabildiği gibi, içerisine anilin boya ya da tiner ilavesi yapılabilir.

CK 231
Solvent Bazlı Crazy Vaksı
Sarımsı Katı
Orta Sert
CK 231 crayzy ve pull-up efekti için ısıtmalı roll-coat siste minde uygulanan sentetik waxtır.Çok iyi kararma özelliği vardır.Dolduruculuk özelliği mükemmeldir. 110°C'de presleme yapılmalıdır.Deriye su geçirmez özelliği verir.
CK 232
Crazy Vaksı
SARIMSI KATI
SERT

CK 232 deriye su geçirmezlik, mükemmel kararma ve zemin doldurma özelliği veren, ısıtmalı roll-coat sisteminde uygulanan sentetik vakstır. Pull-up efektini artırmak için CK 2233 ilavesi yapılabilir.

CK 236
Crazy Efekt Yağı
Krem Sıvı
Orta Yumuşak

CK 236 zımparalı derilerde crazy efekti için geliştirilmiş solvent bazlı sentetik vaks ve yağların kombinasyonudur. Düşük ısılarda süratle donmasından dolayı roll-coat ya da kadife ile uygulanır.

CK 255
Su İtici Malzeme
Sütümsü Sıvı
Yumuşak

CK  255 su bazlı bir su itici malzemedir. Su ve yağın deriye olan ilgisini azaltır. Derinin su iticiliği sağlanırken hava geçirgenliği olumsuz etkilenmez.

CK 256
Su Geçirmez Malzeme Şeffaf Sıvı
Yumuşak

CK  256 solvent bazlı bir su geçirmez malzemedir. Su ve yağın deriye olan ilgisini azaltır. Derinin su iticiliği sağlanırken hava geçirgenliği olumsuz etkilenmez.

CK 257
Su Geçirmez Malzeme
Şeffaf Sıvı
Yumuşak

CK  257 finisajın zemin katında uygulanabildiği gibi sellülozik laklarla birlikte de kullanılabilir. Su ve yağın deriye olan ilgisini yok eder.

CK 302
Su Bazlı Matlaştırıcı
Kirli Beyaz Sıvı
Yumuşak
CK 302 deri hatalarını çok büyük ölçüde kapatır.Bundan dolayı mat ve örtücü finisajlarda kullanılır.
CK 303
Su Bazlı Matlaştırıcı
Kirli Beyaz Sıvı
Yumuşak

CK  303 derideki yüzey hatalarının kapatılmasına büyük ölçüde yardımcı olur. Proses içerisinde preslemede ve yüksek sıcaklıklara çıkılmasında parlaklık oluşmasını engeller. Mat istenen finisaj tiplerinde ve örtücü finisajlarda başarı ile uygulanır. 

CK 403
Siyah Protein Binder
Siyah Akışkan Sıvı
Sert
CK 403 özellikle crack finisajlarına uygun sert, parlak film veren siyah kazeindir.
CK 404
Yumuşak Kazein
Opak Sarımsı Sıvı
Yumuşak

CK 404 çok esnek, yumuşak film verir. Binder finisajlarında preslemeyi, istiflemeyi, parlaklığı ve kuru sürtünme haslığını iyileştirir.

CK 406
Kompakt Kazein
Opak Sarımsı Sıvı
Yumuşak

CK 406 özellikle polişli finisaj türleri için uygun olup çok esnek, yumuşak film verir. Binder finisajlarında preslemeyi, istiflemeyi, parlaklığı ve kuru sürtünme dayanımını iyileştirir. CK 406 uygulamalarında opak film elde edilir ve finisajın örtücülüğü artırılır.

CK 407
Sert Kazein Opak Sarımsı Sıvı
Sert

CK 407 termoset yapıda bir kazeindir. Her türlü sert ve kırılgan film istenen finisaj tipinde kullanılır.

CK 430
Etil Glikol
Şeffaf Sıvı
 
CK 430 her tür finisaj katında emdirici ve homojen yayıcı olarak kullanılır.
CK 431 N
Nubuk Boyası Fiksatörü
Şeffaf Sıvı
Çok Yumuşak

CK 431-N Cihan Kimya nubuk boyalarının özel fiksatörüdür. Nubuk boyalarının homojen dağılımını sağlayarak abraj riskini ortadan kaldırır. Nubuk boyalarının fikse olmasına yardımcı olur. Liflere parlaklık kazandırır.

CK 2001
Sentetik Vaks
Sarımsı Sıvı
Sert
CK 2001 Laguna efekti için özel olarak dizayn edilmiş solvent esaslı waxtır.Finisajı bitmiş deriler üzerine uygulanır.
CK 2233
Mineral Yağ
Sarımsı Sıvı Yuuşak

CK 2233 pull-up ve silky finisaj türleri için özel olarak üretilmiş mineral yağdır. Roll-coat ile uygulanabilir.

CK 409
Selülozik Tiner Şeffaf Sıvı
 
Solvent esaslı tüm ürünlerin inceltilmesinde kullanılan selülozik tinerdir.
CK 410
Selülozik Tiner Şeffaf Sıvı
 
Solvent dengesi çok iyi ayarlanmış mükemmel parlaklık ve homojen film yayılımı için tüm selülozik laklarla karışabilir selülozik tinerdir.
CK 412
Selülozik Tiner
Şeffaf Sıvı
 
Solvent esaslı tüm ürünlerin inceltilmesinde kullanılan selülozik tinerdir.
CK 420
Selülozik Tiner
 
Şeffaf Sıvı
 
Rugan ve lak kurutucularını çözme ve inceltme kabiliyeti fevkalade güzel,parlak ve çok iyi yayılma temin eden ekstra bir tinerdir.
YARDIMCI MALZEMELER